Klīniskajā praksē jaunas zināšanas apgūst rumāņu topošās māsas - Rīgas 2.slimnīca
Praktikantes ar Ilzi Renemani, Rīgas 2. slimnīcas pacientu aprūpes vadītāju, un Natāliju Hitiku, Bukarestes medicīnas skolas pārstāvi. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Klīniskajā praksē jaunas zināšanas apgūst rumāņu topošās māsas

16.02.2024. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Rīgas 2. slimnīca turpina starptautisko projektu, sniedzot prakses iespējas rumāņu māszinību studentiem no Bukarestes medicīnas skolas (Școala Postliceală Sanitară “Carol Davila”). Šajās divās prakses nedēļās trīs topošās māsas – Anna, Beatrise Aleksandra un Valērija Violeta – apguva jaunas prasmes, kā arī papildināja pieredzi ambulatorajā un stacionārajā darbā, paplašinot redzesloku traumatoloģijas un ortopēdijas jomā.

Šī mums bija jauna un brīnišķīga pieredze. Esam pateicīgas par veltīto uzmanību. Jau no pirmās dienas uzzinājām daudz ko jaunu par traumām, implantiem un to veidiem, kā arī pacienta atveseļošanos un aprūpi pēc operācijas. Mūs patīkami pārsteidza slimnīcā izmantotās metodes,” komentē topošās rumāņu māsas.

Profesionālās izglītošanas projekta ERASMUS+ programmas prakses laikā gan medicīnas personāls, gan studenti veicināja starptautisko sadarbību, zināšanu apmaiņu un profesionālo attīstību. Projekts Latvijā tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “EuroFortis”.