Operāciju māsa Kaspars: ir patīkami strādāt profesionālā un atsaucīgā kolektīvā - Rīgas 2.slimnīca
Kaspars Laiko, Rīgas 2. slimnīcas Operāciju bloka operāciju māsa. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Operāciju māsa Kaspars: ir patīkami strādāt profesionālā un atsaucīgā kolektīvā

30.06.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Kaspars Laiko strādā operāciju māsas pamatspecialitātē. Uzņēmīgais veselības aprūpes darbinieks ir viens no nedaudzajiem vīriešiem Latvijā, kurš ir izvēlējies šo atbildīgo profesiju. Rīgas 2. slimnīcas Operāciju blokā viņš darbojas vairāk nekā gadu un pauž, ka ir patīkami strādāt profesionālā un atsaucīgā kolektīvā, kur tiešām jebkura komandas dalībnieka ieguldītais darbs tiek novērtēts un atbalstīts.

Kaspars savu profesionālo ikdienu traumatoloģijā un ortopēdijā specializētajā slimnīcā raksturo kā samērā dinamisku un interesantu. Darba diena sākas ar gatavošanos paredzētajām operācijām vai procedūrām, nepieciešamā aprīkojuma un inventāra sagatavošanu. Neatņemama agrā rīta sastāvdaļa ir kāda kofeinizētā dzēriena baudīšana.

Mūsu komanda ir pozitīvi noskaņota un atsaucīga. Darbiniekiem ir iespēja iesaistīties slimnīcas dinamiskā dzīvē, kā arī piedalīties dažādās ārpus darba sportiskajās aktivitātēs un citās izglītojošās nodarbēs,” tā savā pieredzē dalās K. Laiko.

Strādājot operāciju māsas specialitātē, ikdienas darbs ir saistīts ar slimnieku veselības un dzīves kvalitātes veiksmīgu uzlabošanu. “Lai izpildītu nepieciešamās operācijas un procedūras, ir nepieciešama vidēji liela atbildības izjūta un precizitāte darba izpildē, līdz ar to augstākas sarežģītības pienākumi man rada lielāku gandarījumu,” atzīst Kaspars, kurš savu karjeru medicīnā sāka 2017. gadā un ir strādājis gan universitātes slimnīcā, gan privātklīnikā ārzemēs.

Kad pienāk laiks operācijai, katrs komandas dalībnieks profesionāli un kvalitatīvi pilda sev uzticētos darbus. Pēc Kaspara domām kopumā darba diena paiet diezgan ātri, jo katra operācija ir savā ziņā unikāla un neatkārtojama. Beidzot darba dienu, operāciju zāle un darba vieta ir jāsakopj un jāatstāj nevainojamā kārtībā, tādējādi nodrošinot atbilstošu darba vidi un palielinot turpmāko darba produktivitāti.

Jautājot, kā Kaspars sevi raksturotu, viņš uzver, ka ir praktiķis un vienmēr mācās: “Esmu mākslinieks sirdī un zinātnieks prātā. Es allaž cenšos apgūt ko jaunu, bet jau esošās zināšanas papildinu. Jebkuras zinātnes novirziens attīstās un ir interesanti sekot, kā pasaule mainās visam līdzi. Kādā brīdī sapratu, ka manā dzīvē ir pienācis mirklis mainīt darbības sfēru. Pētot karjeras iespējas, izlēmu ieskatīties medicīnas nozarē. Izvēlējos tieši māsas profesiju, jo māszinību studijas ilgst tikai četrus gadus, salīdzinot ar to, cik ilgi ir jāstudē, lai kļūtu par sertificētu ārstu.”

Pievienojies Rīgas 2. slimnīcas komandai!