Rumāņu māszinību studenti: pēc divu nedēļu prakses jutāmies šeit kā ģimenē - Rīgas 2.slimnīca
Māszinību praktikanti un pasniedzēji. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Rumāņu māszinību studenti: pēc divu nedēļu prakses jutāmies šeit kā ģimenē

23.05.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Profesionālās izglītošanas projekta ERASMUS+ programmas ietvaros Rīgas 2. slimnīca uzsākusi sadarbību ar Rumānijas medicīnas skolu, uzņemot praksē māszinību studentus. Pirmā grupa ar četrām topošajām māsām un diviem pasniedzējiem noslēgusi divu nedēļu praksi, slimnīcā pavadīto laiku vērtējot kā labu pieredzi.

No maija sākuma līdz jūnijam virsmāsu un personāla pavadībā kopumā astoņi praktikanti no Bukarestes medicīnas skolas (Școala Postliceală Sanitară “Carol Davila”) jau ir iepazinuši vai iepazīs tuvāk māsas profesiju un pacientu aprūpi traumatoloģijas un ortopēdijas jomā.

Pirmajā grupā bija ieradušies četri māszinību 2. kursa studenti: Roksana (Roxana – Maria), Ana (Ana – Maria), Aleksandru (Alexandru) un Džordžiana (Georgiana – Roberta). Kā atzīst praktikanti, slimnīcā pavadītajā laikā visi guvuši jaunu pieredzi, iepazinuši jaunas tehnikas, kā arī izmēģinājuši roku, strādājot ar dažādām medicīniskajām iekārtām un aprīkojumu. “Aprūpes personāls bija laipns, visu mums parādīja un iepazīstināja ar pienākumiem. Mēs redzējām, kāda ir komunikācija starp māsu un pacientu. Protams, pacienti interesējās un bija ziņkārīgi [smejas], kas mēs esam. Pēc divu nedēļu prakses jutāmies šeit kā daļa no ģimenes. Domājam, ka šī ir ļoti laba slimnīca,” tā rezumē praktikanti, kuriem šī bija pirmā pieredze ārzemju medicīnas iestādē.

Gan Rīgas 2. slimnīca, gan Bukarestes medicīnas skola, iesaistoties starptautiskos projektos, iegūs papildu pieredzi studentu un darbinieku izglītošanas procesos. Projekts tiek īstenots profesionālās izglītošanas projekta ERASMUS+ programmas ietvaros sadarbībā ar biedrību EuroFortis.