Rehabilitācijas nodaļā klīnisko praksi apgūst četri studenti - Rīgas 2.slimnīca
Topošie speciālisti ar klīniskās prakses vadītāju Lindu Onzuli. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs

Rehabilitācijas nodaļā klīnisko praksi apgūst četri studenti

06.10.2022. | Rīgas 2.slimnīca

Turpinām Rīgas 2. slimnīcā uzņemt praksē topošos speciālistus. Šobrīd fizioterapeites Lindas Onzules vadībā iemaņas klīniskajā praksē apgūst Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes studiju programmas “Fizioterapija” 4. studiju gada studenti: Kristīne Blāķe, Roberts Dambergs, Krista Dimiņa un Žanis M. Gūtmanis.

Rehabilitācijas nodaļas klīniskās prakses dalībnieks Žanis M. Gūtmanis dalās iespaidos: “Savu praksi Rīgas 2. slimnīcā es vērtētu kā labu iespēju praktiski pielietot teorijā iemācīto, kā arī iespēju apgūt daudz ko jaunu. Tā kā šī prakses vieta bija pirmā no universitātes piedāvātā prakses kursa, guvu pirmos iespaidus darbā ar pacientiem, anamnēzes ievākšanu, tāpat guvu ļoti vērtīgu un neatsveramu pieredzi komunikācijā ar pacientiem, mācoties izstrādāt individuālu un atbildīgu pieeju katrai personai.”

“Uzskatu, ka šī prakses vieta ir neatsverams ieguvums katram, kam nepieciešama pieredze, kā arī kā darba vieta, galvenokārt tāpēc, ka personāls ir ļoti atsaucīgs, saliedēts. Prakses laikā jutos kā daļa no komandas, varēju saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem un sastrādāties ar kolēģiem, lai kopā rastu labāko risinājumu katram pacientam,” komentē topošais rehabilitācijas speciālists.

Ž. M. Gūtmanis ieskicē nozīmīgākos klīniskās prakses ieguvumus: “Rīgas 2. slimnīcā var gūt neatsveramu pieredzi darbā ar pacientiem, kuri atgūstas pēc operācijām un iegūtajām traumām. Tam ir nepieciešama īpaša pieeja un prasmes, kuras palīdz apgūt slimnīcas darbinieki, tādējādi aizvadīto prakses laiku padarot jēgpilnu un vērtīgu turpmākajām studijām un darbam fizioterapijas nozarē.”

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.