Rīgas 2. slimnīca: 2022. gadā ambulatorie pakalpojumi sniegti 41 829 rīdziniekiem - Rīgas 2.slimnīca
No kreisās: dr. Jānis Keselis, Rīgas 2. slimnīcas Ārstniecības bloka vadītājs, Kristaps Ločs, Rīgas 2. slimnīcas valdes loceklis.

18.05.2023. | Brigita Zutere, mārketinga un komunikācijas speciāliste

Atskatoties uz 2022. gada darbības rezultātiem un sasniegumiem, Rīgas domes (RD) kapitālsabiedrība SIA “Rīgas 2. slimnīca” informēja par būtiskākajiem pērnā gada notikumiem. Rīgas 2. slimnīcas valdes loceklis Kristaps Ločs un Ārstniecības bloka vadītājs dr. Jānis Keselis iepazīstināja ar medicīnas iestādes darbu, atspoguļojot ieguvumus pacientu aprūpes un informētības pilnveidē un finanšu rādītājus.

“2022. gads Rīgas 2. slimnīcai bija sava veida pagrieziena punkts. Mērķtiecīga darba rezultātā pacientiem ir uzlabota veselības aprūpes pakalpojumu sasniedzamība, kā arī ir pieejama daudz plašāka informācija traumatoloģijas un ortopēdijas jomā. Mēs pakāpeniski pilnveidojamies un virzāmies uz priekšu,” uzsver K. Ločs, Rīgas 2. slimnīcas valdes loceklis. Kā ziņots, pēdējo piecu gadu laikā turpināja pieaugt medicīnas iestādes apgrozījums, sasniedzot 9,9 miljonus eiro un kļūstot par vidēja izmēra kapitālsabiedrību.

Rīgas 2. slimnīcas pārskats par 2022. gadu. No kreisās: dr. Jānis Keselis, Rīgas 2. slimnīcas Ārstniecības bloka vadītājs, Kristaps Ločs, Rīgas 2. slimnīcas valdes loceklis (Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs).

Dr. Jānis Keselis iepazīstināja ar apkalpoto pacientu statistiku, akcentējot Rīgas 2. slimnīcu lomu medicīniskās palīdzības sniegšanā, proti, specializētā klīnikā ir pieejama visiem, bet ģeogrāfiskais novietojums nosaka tendenci, ka visvairāk tiek apkalpoti ambulatorie pacienti no Rīgas (41 829) un Pierīgas reģiona Daugavas kreisajā krastā, tostarp, Mārupes novada (3526), Olaines novada (2727), Ķekavas novada (1453) u.c., kā arī Jūrmalas (2565).

Visu gadu tika nodrošināta nepārtraukta slimnīcas darbība. Atbilstoši datiem 2022. gadā veiktas teju 3000 operācijas un stacionēti vairāk nekā trīs tūkstoši pacienti. Lielākajai daļai pacientu ir sniegta ambulatorā medicīniskā palīdzība, proti, tie ir vērsušies Uzņemšanas nodaļā / traumpunktā (14 172), Konsultatīvajā poliklīnikā (16 657), Rehabilitācijas nodaļā (1 313) un Diagnostiskās radioloģijas nodaļā (31 116).

Rīgas 2. slimnīcā strādā ap 350 darbinieku, no kuriem 72% ir pamata darbā. Lielākā daļa darbinieku ir ārstniecības un pacientu aprūpes personas, t.i., 105 nodarbinātie. Kā uzsver sertificēts traumatologs, ortopēds dr. Jānis Keselis, slimnīcai ir svarīga jaunu darbinieku piesaiste, lai sekmīgi sniegtu medicīnisko palīdzību.

Klāstot par nākotnes plāniem, valdes loceklis ilustrēja plānotās aktivitātes: vidēja termiņa perspektīvā notiek aktīvs darbs pie jaunā slimnīcas korpusa būvniecības projekta, kam ir būtiska loma no civilās aizsardzības viedokļa. Ar RD Īpašumu departamenta atbalstu 2023. gadā plānots modernizēt otru lifta iekārtu.

Rīgas 2. slimnīca ir traumatoloģijā un ortopēdijā specializēta slimnīca, kas nodrošina diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību, diagnostiku, plānveida operācijas, rehabilitāciju, aprūpi un preventīvos pasākumus. Pacienti var pieteikties speciālistu konsultācijām attālināti. Klientu servisa attīstīšanas nolūkos tiek turpināts darbs atgriezeniskās saistes nodrošināšanai un palielināšanai.

Rīgas 2. slimnīcas 2022. gada pārskats >>