Rīgas 2. slimnīcā atklāj jauno digitālo rentgeniekārtu - Rīgas 2.slimnīca
Jaunatklātā digitālā rentgeniekārta "Digital Diagnost C90". Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs

Rīgas 2. slimnīcā atklāj jauno digitālo rentgeniekārtu

11.06.2020. | Rīgas 2.slimnīca

2020. gada 11. jūnijā Rīgas 2. slimnīcā tika svinīgi atklāta digitālā rentgeniekārta Digital Diagnost C90, kas uzlabos izmeklējumu precizitāti un nodrošinās ātrāku pacientu pieņemšanas plūsmu.

Digital Diagnost C90 iekārta sniedz jaunas izmeklējumu iespējas, ar to ir iespējams veikt izmeklējumus gan stāvus, gan guļus mugurkaulam un kājām visā garumā. Iekārtai ir motorizēts pacientu galds, uz kura ir iespējams veikt garos izmeklējumus līdz 73 cm augšstilbam, apakšstilbam un mugurkaulam. Pateicoties iekārtas motorizētam pacientu galdam, tiek atvieglota izmeklējumu veikšana cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pie automātiski motorizēta iekārtas vertikālā statīva ir iespējams veikt garos izmeklējumus līdz 120 cm, kas nodrošina muguras un pilnas kājas izmeklējumu veikšanu. Līdz ar to tagad ir iespējams vieglāk un ātrāk noteikt diagnozi, kvalitatīvāk plānot operācijas, tai skaitā ceļa locītavas endoprotezēšanu.

Iekārtas modernās tehnoloģijas ļaus pieņemt lielāku pacientu skaitu dienā, saīsinot pacientu gaidīšanas laiku. Iekārta ir pilnīgi digitalizēta, kas atbrīvo laiku un resursus, jo izmeklējuma attēli nonāk uzreiz slimnīcas datubāzē un tie nav papildus jāattīsta. Jaunās iekārtas vajadzībām tika veikti arī telpas uzlabošanas darbi, tās ergonomiski iekārtojot un radot patīkamu vidi pacientiem un darbiniekiem.

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība smagu skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdiskā ārstniecība dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.