20. oktobrī atzīmē Starptautisko osteoporozes dienu. Aicina pārbaudīt kaulu veselību - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: pexels.com

20.10.2022. | Rīgas 2.slimnīca

20. oktobrī tiek atzīmēta Starptautiskā osteoporozes diena. Osteoporoze ir hroniska, progresējoša kaulu slimība, kurai ir raksturīgs pazemināts kaulu minerālais blīvums. Mūsdienās tā ir viena no biežāk sastopamajām kaulu slimībām.

Dati rāda, ka pēc 50 gadu vecuma aptuveni 1/3 sieviešu un 1/5 vīriešu attīstās osteoporoze: pakāpeniski samazinās kaulu blīvums, līdz ar to tie kļūst izteikti poraini un trausli. Kaula lūzums ir iespējams arī netraumējoties. Šā gada pirmajos 9 mēnešos Rīgas 2. slimnīcā ar šo diagnozi ir vērsušies teju 2000 pacientu.

Ik gadu Starptautiskais Osteoporozes fonds iezīmē preventīvo pasākumu virzienu, kuram turpmākajā gadā tiks veltīta pastiprināta uzmanība. Šogad speciālisti visā pasaulē atgādina un vērš uzmanību, ka kaulu veselības pamati tiek likti jaunībā. Pietiekamas fiziskās aktivitātes, optimāla kalcija un D3 vitamīna lietošana jau no mazotnes nodrošina stiprus kaulus turpmākajā dzīvē.

Dr. Dace Tomilina, ģimenes ārste, Rīgas 2. slimnīcas speciāliste osteoporozes jautājumos akcentē: “Laba veselība ir dārgākais, kas mums ir, tāpēc rūpēsimies par to jau tagad, nevis cīnīsimies ar sekām vecumdienās!”

Osteoporozi iespējams diagnostificēt, veicot osteodensitometriju (DEXA) jeb nosakot kaulu blīvumu vai veicot laboratoriskos izmeklējumus. Speciālisti iesaka sievietēm pēc 65 un vīriešiem pēc 70 gadu vecuma ik gadu veikt profilaktisko pārbaudi.

Uzticiet rūpes par savu kaulu un locītavu veselību Rīgas 2. slimnīcas speciālistiem un veiciet visus izmeklējumus vienuviet!

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.