Topošās rumāņu māsas teicami vērtē klīnisko praksi Rīgas 2. slimnīcā - Rīgas 2.slimnīca
Bukarestes medicīnas skolas praktikanti iepazīst pacientu monitoru. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Topošās rumāņu māsas teicami vērtē klīnisko praksi Rīgas 2. slimnīcā

07.06.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Turpinoties sadarbībai ar rumāņu medicīnas skolu, Rīgas 2. slimnīca klīniskajā praksē uzņēma vēl četrus apņēmīgus māszinību studentus. Līdz jūnija sākumam topošie speciālisti apguva jaunas prasmes gan ambulatorajā, gan stacionārajā darbā.

Divu nedēļu garumā Bukarestē bāzētās medicīnas skolas Școala Postliceală Sanitară “Carol Davila” praktikanti bija ieradušies Latvijā un iepazina tuvāk pacientu aprūpi traumatoloģijā un ortopēdijā – traumpunktā, stacionārā un Centrālās sterilizācijas un dezinfekcijas nodaļā.

Vērtējot prakses laiku, topošie speciālisti Joana (Ioana), Roksana (Elena – Roxana), Julians (Iulian) un Adriana (Adriana – Maria) akcentēja, ka jau no pirmās dienas jutušies šeit laipni gaidīti, ātri iejutušies slimnīcas komandā un apguvuši gan jaunas tehnikas, gan redzējuši, kā citādāk veikt procedūras.

“Šī mums bija unikāla pirmā pieredze līdzdarboties un redzēt, kāds ir pilnais cikls no instrumentu sterilizācijas līdz pat drošai to nogādāšanai līdz operācijas zālei. Tas tiešām deva jaunu skatu uz procesiem, strādājot slimnīcā. Noteikti jāpiemin, ka pusdienas šeit bija ļoti garšīgas. Kopumā šai praksei dodam teicamu vērtējumu. :)”

Rīgas 2. slimnīca pilda starptautiska mēroga mācību centra funkciju. Specializētā slimnīca ir vērsta uz topošo medicīnas darbinieku apmācību un uzņem praksē kā vietējos, tā ārzemju medicīnas, māszinību, radioloģijas, rehabilitācijas u.c. studentus un rezidentus.

Līdz ar šo ir noslēdzies mēnesi ilgais starptautiskais projekts, kur jaunu pieredzi guva gan māszinību studenti, gan medicīnas personāls. Projekts tiek īstenots profesionālās izglītošanas projekta ERASMUS+ programmas ietvaros sadarbībā ar biedrību “EuroFortis”.