Video: traumatisms, braucot ar elektroskrejriteni - Rīgas 2.slimnīca
Darbs Rīgas 2. slimnīcas rentgena kabinetā. Attēls: Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs

Video: traumatisms, braucot ar elektroskrejriteni

25.07.2022. | Rīgas 2.slimnīca

Arvien vairāk palielinās to traumu skaits, kas iegūts, pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem. Rīgas 2. slimnīcā katru dienu pēc palīdzības vēršas vidēji līdz  pacientiem.

Tikko pēc operācijas savā pieredzē dalās mūsu pacients, kas aicina citiem elektroskrejriteņu lietotājiem būt piesardzīgiem! Mūsu rezidente traumatoloģijā ortopēdijā dr. Santa Miķele dalās pieredzē, ārstējot pacientus, kas cietuši, lietojot elektroskrejriteni: “Šāda veida traumas var būt smagas un komplicētas. Piemēram, pacientiem var būt gan plaši nobrāzumi, gan brūces: tie ir sejas kaulu lūzumi kopā ar ekstremitāšu lūzumiem vai arī abu ekstremitāšu lūzumi, piem., abas rokas vai kāja un roka.”

Ārste aicina lietot aizsargus un ķiveres, izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu un nepārvietoties alkohola reibumā, lai nekļūtu par draudu gan pašiem sev, gan līdzcilvēkiem. Traumas gadījumā pacientam var būt nepieciešama sarežģīta operācija un ilgstoša rehabilitācija.

Esiet uzmanīgi! Traumas gadījumā nekavējoties vērsieties pēc palīdzības 24/7 traumpunktā.

Avots: ReTV

SIA “Rīgas 2. slimnīca” ir veselības aprūpes kapitālsabiedrība. Galvenais darbības virziens ir kustību balsta sistēmas slimību ārstēšana un rehabilitācija, kā arī neatliekamā medicīniskā palīdzība skeleta traumu gadījumos un plānveida ortopēdisko ārstniecību dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos.