18. septembrī – Asinsdonoru diena Rīgas 2. slimnīcā - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: VADC fotoarhīvs.

18. septembrī – Asinsdonoru diena Rīgas 2. slimnīcā

01.09.2023. | Rīgas 2.slimnīca

Pārdaugavas apkaimju iedzīvotāji un Rīgas 2. slimnīcas pacientu piederīgie aicināti ziedot asinis. Pirmdien, 18. septembrī, plkst. 10:00 – 14:00 medicīnas iestādes autostāvvietā, Ģimnastikas ielā 1, viesosies Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma autobuss, kur ikviens ir aicināts ziedot asinis.

Viena ziedotā asins deva palīdz trim cilvēkiem. Vizīte vidēji ilgst 20 minūtes. Donoram līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam. VADC tīmekļvietnē ir apkopoti asinsdonoru ieguvumi un ierobežojumi.

Ziedot aicināti visu asinsgrupu donori, tā esot sociāli atbildīgiem un palīdzot glābt dzīvības akūtās situācijās ar lieliem asins zudumiem, tostarp, dažādās operācijās.

Pirms asins nodošanas ārstniecības persona pārbaudīs donora veselības stāvokli. Pirms došanās uz vizīti jāņem vērā, ka asinis var ziedot, ja:

• Donora vecums ir 18-65 gadi;
  • Donora svars ir ne mazāks par 50 kg;
  • Dienu pirms asins nodošanas nav lietots alkohols;
  • Donors ir paēdis, izgulējies, labi jūtas;
  • Donors ir vesels, pēdējā laikā nav slimojis;
  • Pirms asins nodošanas ir lietots veselīgs uzturs un daudz šķidruma;
  • Kopš pēdējās asins ziedošanas reizes pagājušas 9 nedēļas.

Jautājumu gadījumā, ja tiek lietoti kādi medikamenti, ir nesen būts ārzemēs, veikti tetovējumi, skaistumkopšanas procedūras u.tml., pirms došanās ziedot asinis VADC aicina zvanīt  uz bezmaksas infotālruni 8 000 000 3, lai konsultētos ar medicīnas personālu.

Tāpat atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem var atrast VADC mājaslapā www.donors.lv.