JAUNUMS! Rīgas 2. slimnīcā pieejama akupunktūra jeb adatu terapija - Rīgas 2.slimnīca
Sertificēts adatu refleksoterapeits Ārons Zemītis. Attēls: privātais fotoarhīvs.

JAUNUMS! Rīgas 2. slimnīcā pieejama akupunktūra jeb adatu terapija

22.12.2022. | Rīgas 2.slimnīca

No 2023. gada janvāra Rīgas 2. slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā pieejama akupunktūra jeb adatu terapija. Akupunktūra (lat. acus – adata; рunctura – dūriens) ir fiziskas iedarbības metode uz organismu, ko veic, pielietojot speciālas dažādu izmēru adatas.

Procedūra ieteicama:

• pirms un pēc endoprotezēšanas operācijas;
  • pēc sporta traumām;
  • balsta un kustību sistēmas slimību gadījumā (piem., osteoartrīts, muguras sāpes, plecu un kakla sāpes, “iesaldēts plecs” un “tenisa elkonis”, muskuļu krampji;
  • u.c. gadījumos.

Ārstēšanas kurss tiek izveidots, balstoties uz slimības anamnēzi un diagnosticētajiem simptomiem. Procedūru veic Ārons Zemītis, sertificēts Rīgas 2. slimnīcas adatu refleksoterapeits, ārstnieciskais masieris.

Procedūra ir nesāpīga, jo lietojamās adatas ir ļoti smalkas (0.12 – 0.3 mm diametrā). Akupunktūra ilgst no dažām minūtēm līdz pusstundai atkarībā no diagnozes, terapijas kurss sastāv no 3 līdz 10 procedūrām. Hronisko slimību gadījumā bieži ir vajadzīgi vairāki ārstēšanas kursi ar 10 – 15 procedūrām. Parasti 1-2 reizes nedēļā, ārkārtējos gadījumos, iespējams veikt arī katru dienu.

Piesakieties jau tagad, sazinoties ar Rehabilitācijas nodaļu pa tālruni 67607263 vai rakstot e-pastu rehabilitacija@slimnica.lv.