Rīgas 2. slimnīca prezentēs 2023. gada sešu mēnešu rezultātus - Rīgas 2.slimnīca
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Rīgas 2. slimnīcas fotoarhīvs.

Rīgas 2. slimnīca prezentēs 2023. gada sešu mēnešu rezultātus

09.08.2023. | Brigita Zutere, Rīgas 2. slimnīcas mārketinga un komunikāciju speciāliste

Atskatoties uz šā gada pirmajos sešos mēnešos paveikto, Rīgas domes (RD) kapitālsabiedrība SIA “Rīgas 2. slimnīca” prezentēs rezultātus, kā arī iezīmēs tuvākos plānus. Pārskata prezentācija norisināsies hibrīda formātā 16. augustā plkst. 11:00 medicīnas iestādes konferenču zālē un tiks straumēta tiešsaistes platformā MS Teams.

2023. gada pirmajā pusgadā traumatoloģijas un ortopēdijas profila slimnīcā likts uzsvars uz pacientu centrētu aprūpi, atklājot “Pacientu skolu”, kā arī stiprinot iedzīvotāju veselības pratību. Kopš 2023. gada 1. februāra Rīgas 2. slimnīcas vadība papildināta ar valdes locekļa amatu.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos specializētās slimnīcas neto ieņēmumi ir 4,9 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar pērnā gada periodu, ir pieauguši par 322 tūkstošiem eiro jeb 7,1% procentu. Pusgada laikā medicīniskā palīdzība ambulatori sniegta 42 039 iedzīvotājiem un veiktas 2 094 operācijas. Slimnīca saskaras ar būtisku materiālu, īpaši medikamentu un implantu sadārdzinājumu, komunālo maksājumu un citu izmaksu kāpumu, bet valsts apmaksātu pakalpojumu tarifs neietver tēriņu pieauguma kompensāciju, kā rezultātā medicīnas iestādei ir radušies nepilnu 531 tūkstoti eiro lieli zaudējumi. Atbilstoši neauditētam finanšu pārskatam 2023. gada pirmajā pusgadā medikamentu, medicīnas preču un materiālu, pārtikas produktu un saistīto preču iegāde veidoja 1,38 miljonu eiro izmaksas, kas ir par 38,2% vairāk nekā pērnā gada sākumā. Savukārt komunālo maksājumu segšanai iztērēts par 80,1% vairāk nekā pirms gada, kur šo pozīciju īpaši ietekmēja būtiskais siltumenerģijas tarifa kāpums.

Uzsākts unikāls projekts Latvijā “Pacientu skola” pacientu un piederīgo izglītošanai un līdzestības stiprināšanai pirms endoprotezēšanas jeb locītavas nomaiņas operācijas. Šo iniciatīvu Rīgas 2. slimnīcas personāls pārņēma pēc pieredzes apmaiņas pie Vācijas kolēģiem, kur tā ir pārbaudīta prakse, sagatavojot pacientus operācijai. Ik gadu specializētajā klīnikā tiek veiktas ap 1 000 endoprotezēšanas operācijas. Multidisciplināram komandas darbam ir būtiska nozīme pirms un pēcoperācijas laikā, lai palīdzētu pacientam ātrāk piecelties kājās un sākt pārvietoties. Jāuzsver, ka tieši pirms 20 gadiem, 2003. gada pavasarī, Rīgas 2. slimnīca bija pirmā Baltijas valstīs, kas sāka izmantot kinemātisko locītavu endoprotezēšanas datornavigācijas sistēmu “OrthoPilot”, tā aizsākot datorizēto ortopēdisko ķirurģiju šajā reģionā.

Slimnīcas personāls turpināja sniegt nepārtrauktu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā traumatoloģijas un ortopēdijas jomā, izmantojot veselības pratības veicināšanas pasākumiem dažādus formātus un kanālus – publikācijas veselības žurnālos, iesaistīšanās tiešsaistes un klātienes veselības veicināšanas pasākumos dažādām mērķauditorijām, dalība TV raidījumos u.c.

Jūnija sākumā Rīgas 2. slimnīca kā stratēģiska infrastruktūra piedalījās civilmilitārajās medicīnas mācībās “PANACEJA 2023”, proti, specializētā klīnika ir būtisks punkts civilās aizsardzības plāna realizācijas gadījumā, kuru tiešā veidā skar aptuveni 500 tūkstošus Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju jeb 26% Latvijas iedzīvotāju.

Vērtējot medicīnas iestādes darba pilnveidošanas iespējas nākamajā pusgadā, slimnīcā tiks attīstīts vienots Klientu apkalpošanas centrs, plānots pilnveidot arī Zvanu centru. Piesaistot ārējo finansējumu, tiks realizēta Centrālās sterilizācijas un dezinfekcijas nodaļas procesu digitalizācija. Slimnīcas speciālisti turpinās rīkot un piedalīties dažādos preventīvajos pasākumos.

Pieteikšanās dalībai pasākumā līdz 14.08.23., rakstot uz slimnica@slimnica.lv vai zvanot 67614973.

Spiediet uz saites, lai pievienotos MS Teams videokonferencei

Videokonferences ID: 311 153 335 726; Parole: MhPTtT